Život žiaka počas karantény – výsledky dotazníka

vložené 30. 04. 2020 o 15:43

     Počas 4. aprílového týždňa odpovedali žiaci druhého stupňa na anonymný dotazník. Chceli sme sa dozvedieť niečo viac o živote žiaka v karanténe. Odpovedalo 83 žiakov.

     91% žiakov trávi túto karanténu doma. Niektorí sú u babky alebo na chate.

     73% žiakov nechodí s kamarátmi von.  27% sa s kamarátmi stretáva.

     Denne sa venujú žiaci učeniu 2 hodiny, 3 hodiny, ale máme aj takých, ktorí sa učia 5 a viac hodín.

     Žiaci najčastejšie doma pomáhajú rodičom, chodia s rodinou na prechádzky do prírody, pozerajú videá na mobile, pozerajú televíziu.

     Menej časté boli činnosti ako čítanie, hranie hier na mobile, cvičenie , či hranie spoločenských hier.

     Za výhody takéhoto karanténneho opatrenia považujú žiaci, že nemusia zavčasu vstávať, môžu robiť veci, na ktoré inokedy nemajú čas,  môžu byť viac so svojimi rodičmi a súrodencami, 7% žiakov nevidí  žiadne výhody.

     Naopak za nevýhody žiaci považujú, že sú zatvorení len doma, majú viac učiva ako v škole, nemôžu chodiť na podujatia, stále sú pod dozorom rodičov a najviac im chýba stretávanie sa s kamarátmi (až 54%).

     Naši žiaci sa počas karantény viac hýbali, boli viac v prírode, naučili sa niečo uvariť (36%) a 20% žiakov viac čítalo a učilo sa.

     Žiaci potrebujú aj pomoc od rodičov a súrodencov (53%).

     Najväčšie prekážky pri učení majú, že nerozumejú učivu a  potrebujú vysvetliť od učiteľa (44%),  nemajú motiváciu učiť sa (18%), majú strach z neúspechu (17%) a majú aj technické problémy s počítačom a mobilom (11%).

     Na záver odpovedalo 75% žiakov, že by chceli ísť opäť do školy.

Letné prázdniny 2025
o 58 dní 10 hodín
začínajú sa 27. júna

Učitelské maily

horna súča zelená škola

zelená škola

Copyright © ZŠ s MŠ Michala Rešetku Horná Súča 2012-2025 | Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok - Ján Ďuriga